V petek, 26. 4., ob 18. uri, smo na OŠ Dob izvedli NOČ BRANJA. Učenci od 7. do 9. razreda, ki so v letošnjem šolskem letu uspešno opravili bralno značko, so to noč preživeli v šoli. Učenci so pozno popoldne začeli s spoznavnimi in socialnimi igrami, nato pa nadaljevali s kvizom kahoot na temo bralne značke, se skušali rešiti iz sobe pobega, poslušali zgodbo in se pogovarjali o človekovih pravicah. Vmes so se tudi razgibali, si za večerjo sami spekli pice, pred spanjem prebrali kakšno stran knjige in se veliko pogovarjali. Zjutraj so po zajtrku povedali, kaj jim je bilo na dogodku všeč in kaj si želijo v prihodnje. Učiteljice si želimo, da bi s takim in podobnimi dogodki povečale število bralcev v zadnji triadi.

Učiteljice Jasna Zorenč, Barbara Burger Mansutti, Lucija Šarc in knjižničarka Maja Jerič