V torek, 9. aprila, smo z učenci 3. razreda obiskali Banko Slovenije v Ljubljani. Ogledali smo si muzej bančništva, kjer so preko igre detektiv iskali določen predmet. Učenci so se zbrali pri tem predmetu in vodička jim je o  tem povedala marsikaj zanimivega. Na vsaki postaji se je skrivala tudi številka. Vse številke skupaj so sestavljale šifro za odpiranje sefa. V njem so se skrivali »spominski zlatniki« za učence.

Učenci si bodo verjetno najbolj zapomnili zlate palice in stola, narejen iz razrezanega, poškodovanega denarja, ki je bil vreden 2 milijona evrov.

V delavnicah so morali učenci opraviti tri naloge: napisati razglednico, iz posameznih koščkov sestaviti kovance in narisali kovance, s katerim bi plačali določen predmet.

Med potjo do avtobusne postaje smo se ustavili še na igralih v bližnjem parku, kjer so se učenci razvedrili in okrepčali.