V mesecu septembru smo učence devetih razredov OŠ Dob pozvali, naj se vključijo v medgeneracijski projekt “Moj veliki prijatelj” in postanejo družabniki enemu izmed prvošolcev.

Odziv je bil izjemen in v Tednu otroka, 2. 10. 2023, smo v telovadnici OŠ Dob organizirali sprejem prvošolcev v skupnost učencev šole in izvedli spoznavno aktivnost med učenci devetih in prvih razredov.  Vsak prvošolec je dobil svojega novega velikega prijatelja, ki ga bo usmerjal, se z njim igral ali učil, ga povprašal po počutju in mu pomagal pri reševanju zagat in morebitnih stisk v tem šolskem letu. Vzdušje ob spoznavnem dogodku je bilo zelo igrivo, veseli nas obojestransko navdušenje sodelujočih učencev.

Učencem želimo uspešno ter radoživo nadaljevanje prijateljskih korakov in veliko lepih skupnih trenutkov.