Spoštovani starši,

rezultati slabše bralne pismenosti so znak, ki ga ne gre spregledati. In seveda tudi jasen znak, da je otroke treba povabiti k branju. Branju, ki bo otroku všeč.

Eden od najboljših načinov je gotovo ta, da otrokom ponudimo vsebine, ki jih bodo pritegnile. Pomembno je tudi, da so kakovostne, skrbno premišljene, opremljene z vrhunsko ilustracijo in fotografijo. 

Ena imenitnih možnosti za to je in jo z veseljem priporočam, da otrok bere revije, s katerimi mu ne bo dolgčas. Zato tudi letos učencem naše šole omogočamo naročilo kakovostnih revij Mladinske knjige (Cicido, Ciciban, Cici zabavnik, Moj planet, Pil in Gea) po najugodnejših cenah – kar do 35 % ceneje kot v prosti prodaji. 

Katero revijo bo z veseljem bral vaš otrok, lahko preverite na dokumentu »Predstavitev revij za starše« na spletni strani www.mladinska-knjiga.si/revije/poverjenistvo/narocanje. Na tej spletni strani boste našli tudi naročilnico, ki mi jo izpolnjeno oddajte do 30. 9. 2023.

Skupaj lahko »naše« otroke spodbudimo, da bodo raje uživali v revijah in se hkrati urili v razumevanju in branju!

Lep pozdrav,

Vaša poverjenica za revije Maja Jerič.