Regijsko srečanje lutkovnih skupin Slovenije

Člani in mentorice Lutkovne skupine OŠ Dob smo se po uspešno uprizorjeni predstavi Povodni mož odločili, da s predstavo sodelujemo na Srečanju lutkovnih skupin Slovenije. Na tem srečanju sodelujejo ljubiteljski lutkovni ustvarjalci vseh starosti, ne glede na način dela, izraznost, lutkovno tehniko ali ciljno skupino občinstva. Namen srečanja je prikazati najbolj kakovostne in reprezentativne predstave lutkovnih skupin in s tem spodbuditi razvoj in kakovostno rast ljubiteljske lutkovne produkcije.

Na območnem srečanju, ki je potekalo v mesecu aprilu, smo se uvrstili naprej na regijsko srečanje, na kar smo bili zelo ponosni. Tako smo se v petek, 5. maja 2023, udeležili Regijskega srečanja lutkovnih skupin Slovenije 2023, ki je potekalo v Kulturnem domu Franceta Bernika v Domžalah.

Sedaj držimo pesti, da se nam uspe uvrstiti tudi na državno Srečanje lutkovnih skupin Slovenije oziroma državni Festival vizije – Festival mladinske kulture.

Člani Lutkovne skupine OŠ Dob z mentoricami Natašo Kalin, Brigito Jahić, Natašo Avbelj in Barbaro Černčič

 

Oznake: