V sredo, 25. 5., smo tretješolci v okviru naravoslovnega dne obiskali Banko Slovenije v središču Ljubljane. Na začetku smo se zbrali v avli, kjer so nam predstavili banko, njen pomen, njene prostore ter kratko zgodovino denarja. Razveselili so nas z darilci (vrečka iz blaga, svinčnik, hranilnik ipd.). Nato smo odšli v Muzej Banke Slovenije, kjer smo si ogledali prvi slovenski denar – bone, kasnejše tolarje in današnje evre. Povedali so nam, kako lahko sami prepoznamo ponarejene bankovce in nam predstavili vse varnostne zaščite, ki so očem zakrite. Vse pa je navdušil stol, narejen iz uničenih bankovcev. Zanimivo je bilo tudi dvigovanje zlate palice in merjenje višine s pomočjo kovancev za 5 centov. Sledilo je reševanje delovnih listov in sestavljanje spominskih kovancev ter obisk Blagajne Banke Slovenije, kjer lahko zamenjamo poškodovan denar ali denar, ki ga nimamo več v obtoku. Naravoslovni dan je bil zelo zanimiv, poučen in je prehitro minil.

 

Oznake: