V sredo, 4. maja, se je Osnovna šola Dob udeležila zdaj že 26. Ex tempora v Moravčah, ki ga organizira Osnovna šola Jurija Vege Moravče. Na dogodku so sodelovali tudi trije učenci Osnovne šole Dob.

Na Ex temporu je bilo prisotnih približno 130 udeležencev iz 30 šol. V Slovenijo so prispela tudi likovna dela iz Latvije, Makedonije, Švedske, Črne gore in ostalih vključenih držav. Ustvarjali smo v centru Moravč, v parku ob cerkvi, vreme nam je bilo ob tem naklonjeno. Učenci so slikali v različnih likovnih tehnikah (naravni materiali, pastelne barvice, vodene barve itd.) in nastala so prečudovita likovna dela.

Vse udeležence čaka tudi zaključna prireditev na gradu Tuštanj, ki bo v torek, 24.5.2022. Teden dni po prireditvi pa bo strokovna komisija podelila zlata, srebrna, bronasta priznanja in priznanja za sodelovanje.

 

Oznake: