V sredo, 16. 2. 2022, smo se učenci skupaj z mentoricama Lano Klopčič in Jasno Zorenč odpravili na Osnovno šolo Venclja Perka na medobčinski šolski parlament. Tema letošnjega otroškega parlamenta je moja poklicna prihodnost, tako da smo se tudi mi pogovarjali o naši poklicni prihodnosti in o tem, kam naprej v srednjo šolo.

Na začetku smo poslušali predstavitev različnih šol in predstavitev poklica podjetnika, nato smo se razdelili v skupine in se pogovarjali o naši prihodnosti, kompetencah in naši samopodobi.

Vmes smo imeli tudi malico, kjer smo se pogovarjali o naših ciljih, ki jih imamo v življenju.

Na koncu nas je obiskal tudi nekdanji učenec OŠ Venclja Perka in predsednik otroškega parlamenta Matej Oražem, ki nam je pripovedoval o svojih začetkih. Vsi skupaj smo ugotovili, kako pomembna je naša samopodoba oziroma to, kako se mi sami vrednotimo. Ugotovili smo, da ima veliko učencev težave z nizko samopodobo. S tem smo si zastavili cilj, da bomo na vsaki šoli en mesec izvajali aktivnosti glede izboljšanja samopodobe.

Kar pa je najboljše, je to, da smo spoznali nove osebe, njihova razmišljanja, cilje drugih ljudi in podobno.

Ajla Sivić, 9. c