Tudi letos bomo na šoli izvajali program za vedoželjne učence. Naše prvo srečanje nas je vodilo na spoznavanje Namibije. Na zoom letalo smo se odpravili v sredo, 13.10.2021, ob 18. uri. Naša glavna pilotka je bila ga. Greta Grošelj, ki je z nami delila svoje vtise potovanja po Namibiji. Deželo je obiskala med letošnjim poletnim časom. Predstavila nam je naravne značilnosti te zanimive dežele, svoje vtise in zanimive zgodbe. Spali so v zanimivih šotorih na avtomobilu, zelo iznajdljivi so morali biti pri »gradnji« stranišč, srečali so zanimive ljudi, poskusili njihovo značilno hrano in opazovali nebo polno zvezd. Najbolj so nas pritegnile fotografije živali. Joj, koliko jih je bilo! Pogosto se je sprehajala med njimi, jih tudi pobožala in prav nič se jih živali niso bale. Bile so umirjene. V Namibiji živijo z naravo, zato vožnja ponoči ni dovoljena. Veste zakaj? Da luči ne vznemirijo živali. Čas druženja je hitro minil in poslovili smo se bogatejši za znanja o Namibiji. Uživali smo.

 

Oznake: