V torek, 6. 2. 2024, je na Osnovni šoli Preserje pri Radomljah potekal 34. medobčinski otroški parlament na temo duševnega zdravja otrok in mladine, ki so se ga udeležile tudi učenke naše šole Tia Govejšek, Lori Leskovšek in Gaja Zajec. Mlade predstavnike in njihove mentorje so nagovorile županja Občine Domžale mag. Renata Kosec, predsednica Zveze prijateljev mladine Domžale Karlina Strehar in ravnateljica OŠ Preserje pri Radomljah Jasna Korbar. Učenci so nato skozi delavnice ugotavljali, kako bi lahko izboljšali duševno zdravje mladih in preprečevali stiske. Osnovnošolci so predstavili tudi ugotovitve, do katerih so prišli na šolskih parlamentih. Logo naših učencev je bil pOdariŠDOBiš, saj smo podarjali dobra dela in ob tem ugotavljali, da tudi sami s tem veliko pridobimo. Ob koncu medobčinskega parlamenta so učenci predlagali teme, o katerih se želijo pogovarjati naslednji dve leti, in se strinjali, da sta temi, ki jih najbolj zanimata varnost na spletu in umetna inteligenca.

Mentorici otroškega parlamenta Lana Klopčič in Jasna Zorenč