Učenci šestih in sedmih razredov z učiteljicami  smo se zbrali pred šolo ob 7.30 in se ob 7.55 odpeljali v Cankarjev dom na ogled gledališke predstave Prosto po Prešernu. Predstavo je režirala Maruša Kink in igralci Domen Novak, Živa Selan in Saša Pavlin Stošić so vsem poznane Prešernove pesnitve odlično preigravali z inovativnimi življenjskimi, humornimi in abstraktnimi vložki.

Po predstavi so učenci pojedli šolsko malico in se odpravili na sprehod po Ljubljani po “Prešernovih stopinjah”, učiteljice smo jih popeljale od Prešernovega trga, Starega trga, prizorišča Povodnega moža, Mestnega trga, kjer je Prešeren živel v času študija, Brega, kjer je delal pri dr. Crobathu, pa vse do trnovske cerkve, kjer je naš največji pesnik prvič zagledal Primičevo Julijo, kot pravi sam v sonetu Je od veselga časa teklo leto. Nato smo se ob 11.20 odpeljali nazaj v šolo, kulturni dan je bil zaključen ob 11.55.

 

Oznake: