V sredo, 18. maja, so učenci 6. razredov Osnovne šole Dob imeli kulturni dan in so v sklopu le-tega obiskali Galerijo Domžale ter Mladinski center Domžale.

V galeriji so si ogledali dela  umetniškega para Jožeta Stražarja Kiyohara in Sumiko Kiyohara na njuni razstavi Čisti užitek. Umetniška dela so bila izdelana v  likovnih tehnikah, kot je akvarel, kolaž, tehnika papirmaše, ki jo lahko povežemo s starodavno tradicijo Japonske, od koder prihaja umetnica Sumiko.  Na razstavi so bila tudi prelepa kiparska dela iz brona. Po ogledu galerije, so imeli še delavnico, na kateri so ustvarjali z vodenimi barvami.

Učenci so nato obiskali Mladinski center Domžale, ki deluje tudi na področju kulture in vključevanja mladih v kreativne procese z raznimi delavnicami, likovnimi razstavami ter ustvarjalnim preživljanjem prostega časa. Učenci so tam poslušali predstavitev centra, nato pa so se sprostili ob likovnem ustvarjanju ter druženju ob namiznih igrah.

 

Oznake: