Učenci 9. razreda so v letošnjem šolskem letu utrjevali znanje o vrstah besed na prav poseben način. Pri urah smo najprej ponovili znanje o vrstah besed, ki so jih spoznali že v 5., 6., 7. in 8. razredu, in na novo spoznali še dve vrsti besed. Nato pa so dobili nalogo, naj vrste besed predstavijo na kakršenkoli način.

Učenci so dokazali, da so zelo inovativni in imajo neverjetne ideje. Tako so samostalnike, pridevnike, glagole in ostale vrste besed predstavili s pomočjo družabnih iger, interaktivnih kvizov, neverjetnih ilustracij, vrste besed so povezali s tehniko, saj so izdelali lesene izdelke in pravo kolo, ki se je vrtelo s pomočjo motorja. Dokazali pa so tudi, da se da vrste besed povezati tudi s peko mafinov ali z bonboni. Tako so pri uri slovenščine utrjevali znanje o vrstah besed, zraven pa se tudi zabavali in sladkali. Na fotografijah si lahko ogledate izdelke, ki so nastali.

Jasna Zorenč

 

Oznake: