DOGODKI

SODELOVANJE V PROJEKTIH

OBVESTILA ŠOLE

Osnovna šola Dob

Vas Dob je skoraj 800 let staro naselje v občini Domžale, ki se razteza ob magistralni cesti Ljubljana-Celje-Maribor, 16 kilometrov vzhodno od Ljubljane. Tako stara vas, ki je preživela Rimljane in Turke ter seveda obe vojni, ima tudi staro in bogato šolsko tradicijo. Današnja šolska stavba stoji na samem začetku vasi na koncu polja med Virom in Dobom. Toda ta stavba je novejša, saj je šolska tradicija v Dobu precej starejša. Njena zgodovina sega v leto 1787. Več

INTERVJU – Manfred Spitzer: Vzgajamo generacije slepih, debelih in pozabljivih ljudi

Povezava do intervjuja

Manfred Spitzer je nevroznanstvenik, vodja Univerzitetne psihiatrične bolnišnice v Ulmu. Raziskovalec možganov in psihiater preučuje vpliv digitalnih naprav na razvoj možganov.

Je avtor tudi v slovenščino prevedene knjige Digitalna demenca, v kateri obravnava škodljiv vpliv digitalnih naprav predvsem za naše otroke. Navaja, da bomo imeli čez petdeset let epidemijo slepih, čezmerno debelih in manj kognitivno sposobnih ljudi. Manfred Spitzer v intervjuju govori o tem, da se da popolnoma brez težav živeti brez televizije in da bi morali svojim otrokom do vsaj štirinajstega leta prepovedati uporabo pametnih telefonov.

KOLEDAR DOGODKOV

april 2024