V petek 19. 11. 2021 je potekal že 11. Tradicionalni slovenski zajtrk. Poleg dobrega zajtrka, smo spoznavali od kje prihaja hrana, ki jo jemo, življenje čebel in seveda smo tudi ustvarjali.

Prvošolci so med drugimi poslušali pravljico in pesmico o čudežnem jabolku in ustvarjali čudežna, sladka in sočna jabolka, drugošolci so risali satnice, 3. k je obiskal šolski čebelnjak in naredil čebelice, 3. l je spoznaval življenje čebel in naredil čebelja knjižna kazala, petošolci pa so nam kar sami napisali, kaj vse so delali:

Najprej smo pogledali kako pomemben je zajtrk. Naredili smo si pogrinjek in se pripravili na slastne dobrote: mleko, jabolko, maslo, kruh in med. vsa hrana je prišla iz naše okolice. Nato smo izdelovali panjske končnice. Poslikali smo jih z motivi današnjega življenja. Nekateri so delali čebelice iz kolaž papirja in tulca. Skupina deklet je pripravila napise v obliki satja. Poiskale smo še pregovore o čebelah. Izdelke smo razstavili v razredu.

Klara in Tina, 5.k

 

Oznake: ,