01 724 01 80

VPIS V 1. RAZRED ZA ŠOLSKO LETO 2019/2020

Starše obveščamo, da bo vpis v prvi razred OŠ Dob in PŠ Krtina potekal v mesecu februarju za šolsko leto 2019/2020.

Šolski novinci

V skladu Zakonom o OŠ morate starši obvezno vpisati otroke, ki bodo v  koledarskem letu 2019, v katerem bodo začeli obiskovati OŠ, dopolnili 6 let (rojeni od 1. 1.  do 31. 12. 2013).

 

Vpis bo potekal v OSNOVNI ŠOLI DOB, Šolska ulica 7,

v pisarni šolske svetovalne službe:

v četrtek, 14. februarja 2019 od 9. do 17. ure in

v petek, 15. februarja 2019 od 8. do 14. ure.

 

Starši ste po zakonu obvezani vpisati otroka v svojem matičnem šolskem okolišu – na matični šoli OŠ Dob. Starši otrok s stalnim prebivališčem v našem šolskem okolišu boste prejeli pisno vabilo na vpis.

V primeru, da starši želite otroka vpisati na drugo šolo (v drugem šolskem okolišu), a otrok spada v šolski okoliš OŠ Dob:

–   obvezno vpišete otroka pri nas,

–   na izbrano šolo naslovite pisno vlogo, v kateri navedite razloge za prešolanje.

Enak postopek velja za starše, ki želite prepisati otroka v našo šolo in ne živite v našem šolskem okolišu. Pri nas oddate pisno vlogo najkasneje do 1. marca 2019. O soglasju k prepisu se medsebojno dogovorita matična šola in šola, kamor želite vpisati otroka.

Prosimo vas, da s seboj prinesete na vpogled otrokov osebni dokument ali rojstni list.

Prosimo vas, da hkrati razmislite, če bo vaš otrok potreboval jutranje varstvo ali varstvo po pouku, saj moramo glede števila oddelkov pridobiti odobritev Ministrstva za šolstvo. Od vas bomo želeli tudi okvirno informacijo glede koriščenja šolske prehrane (zajtrk, malica, popoldanska malica, kosilo).

Želimo, da ob tej priložnosti otrok doživi prijeten stik s šolo, zato ga pripeljite s seboj.

Veselimo se srečanja z vami in vašim otrokom!