01 724 01 80

V spodnji povezavi si lahko ogledate shematski prikaz

Zgradba vzgoje in izobraževanja v Republiki Sloveniji.

 

ter Srednje šole v Sloveniji  s kontaktnimi podatki vseh srednjih šol v Sloveniji in izobraževalnimi programi, ki jih le-te izvajajo. 

 

Srednješolski programi v osrednjeslovenski regiji (podatki so iz razpisa za šol. leto 2014/15)

NIŽJE POKLICNO IZOBRAŽEVANJE

Trajanje 2 leti

Pomočnik v biotehniki in oskrbi

Biotehniški izobraževalni center LJ – Živilska šola

Pomočnik pri tehnologiji gradnje

Srednja gradbena, geodetska in ekonomska šola Ljubljana – Srednja poklicna šola

Obdelovalec lesa

Šolski center Ljubljana (Aškerčeva)-Srednja lesarska šola

Preoblikovalec tekstilij

Srednja poklicna in strokovna šola Bežigrad-Ljubljana

Pomočnik v tehnoloških procesih

Srednja poklicna in strokovna šola Bežigrad-Ljubljana

SREDNJE POKLICNO IZOBRAŽEVANJE

Trajanje 3 leta

Elektrikar

SŠ tehniških strok Šiška

Računalnikar

SŠ tehniških strok Šiška

Mehatronik operater

Srednja poklicna in strokovna šola Bežigrad-Ljubljana

Oblikovalec kovin – orodjar

Srednja poklicna in strokovna šola Bežigrad-Ljubljana

Avtokaroserist

Srednja poklicna in strokovna šola Bežigrad-Ljubljana

Avtoserviser

  • Srednja poklicna in strokovna šola Bežigrad-Ljubljana
  • Srednja šola Domžale – Poklicna in strokovna šola

Izdelovalec oblačil

Srednja poklicna in strokovna šola Bežigrad-Ljubljana

Klepar – krovec

Srednja poklicna in strokovna šola Bežigrad-Ljubljana

Instalater strojnih instalacij

Srednja šola Domžale – Poklicna in strokovna šola

Zidar

Srednja gradbena, geodetska in ekonomska šola Ljubljana – Srednja poklicna šola

Tesar

Srednja gradbena, geodetska in ekonomska šola Ljubljana – Srednja poklicna šola

Upravljalec težke gradbene mehanizacije

Srednja gradbena, geodetska in ekonomska šola Ljubljana – Srednja poklicna šola

Izvajalec suhomontažne gradnje

Srednja gradbena, geodetska in ekonomska šola Ljubljana – Srednja poklicna šola

Kamnosek

Srednja gradbena, geodetska in ekonomska šola Ljubljana – Srednja poklicna šola

Pečar – polagalec keramičnih oblog

Srednja gradbena, geodetska in ekonomska šola Ljubljana – Srednja poklicna šola

Trgovec

  • Srednja šola Domžale – Poklicna in strokovna šola
  • Srednja trgovska šola LJ

Frizer

Srednja frizerska šola Ljubljana

Slaščičar

Biotehniški izobraževalni center LJ – Živilska šola

Pek

Biotehniški izobraževalni center LJ – Živilska šola

Mesar

Biotehniški izobraževalni center LJ – Živilska šola

Mizar

Šolski center Ljubljana (Aškerčeva)-Srednja lesarska šola

Administrator

Srednja upravno-administrativna šola LJ

Grafični operater

Srednja medijska in grafična šola Ljubljana

Gastronomske in hotelirske storitve

SŠ za gostinstvo in turizem v Ljubljani

Bolničar-negovalec

Srednja zdravstvena šola LJ

SREDNJE TEHNIČNO IN STROKOVNO IZOBRAŽEVANJE

Trajanje 4 leta

Ekonomski tehnik

  • Šolski center Rudolfa Maistra Kamnik – Srednja ekonomska šola
  • ŠCPET – Srednja tehniška oz. srednja strokovna šola
  • Srednja gradbena, geodetska in ekonomska šola Ljubljana – Srednja strokovna šola
  • Srednja ekonomska šola (Roška)
  • Ekonomska šola Ljubljana (Prešernova)
  • Srednja upravno-administrativna šola LJ

Vzgojitelj predšolskih otrok

  • Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija LJ
  • Šolski center Rudolfa Maistra Kamnik – Srednja ekonomska šola

Medijski tehnik

Srednja medijska in grafična šola Ljubljana

Grafični tehnik

Srednja medijska in grafična šola Ljubljana

Zdravstvena nega

Srednja zdravstvena šola LJ

Gradbeni tehnik

Srednja gradbena, geodetska in ekonomska šola Ljubljana – Srednja strokovna šola

Geodetski tehnik

Srednja gradbena, geodetska in ekonomska šola Ljubljana – Srednja strokovna šola

Okoljevarstveni tehnik

Srednja gradbena, geodetska in ekonomska šola Ljubljana – Srednja strokovna šola

Tehnik mehatronike

SŠ tehniških strok Šiška

Tehnik elektronskih komunikacij

ŠCPET – srednja tehniška oz. srednja strokovna šola

Elektrotehnik

Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana (Vegova)

Tehnik računalništva

  • Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana (Vegova)
  • Srednja šola Domžale – Poklicna in strokovna šola

Živilsko prehranski tehnik

Biotehniški izobraževalni center LJ – Živilska šola

Naravovarstveni tehnik

Biotehniški izobraževalni center LJ – Živilska šola

Veterinarski tehnik

Biotehniški izobraževalni center LJ – Gimnazija in veterinarska šola

Gastronomija in turizem

SŠ za gostinstvo in turizem v Ljubljani

Farmacevtski tehnik

SŠ za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo

Tehnik laboratorijske biomedicine

SŠ za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo

Zobotehnik

SŠ za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo

Kozmetični tehnik

SŠ za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo

Kemijski tehnik

Šolski center Ljubljana – Srednja strojna in kemijska šola

Tehnik varovanja

Šolski center Ljubljana – Srednja strojna in kemijska šola

Lesarski tehnik

Šolski center Ljubljana – Srednja lesarska šola

Strojni tehnik

Šolski center Ljubljana – Srednja strojna in kemijska šola

Tehnik oblikovanja

SŠ za oblikovanje in fotografijo LJ

Fotografski tehnik

SŠ za oblikovanje in fotografijo LJ

Aranžerski tehnik

Srednja trgovska šola LJ

Logistični tehnik

Srednja poklicna in strokovna šola Bežigrad-Ljubljana

Ustvarjalec modnih oblačil

Srednja poklicna in strokovna šola Bežigrad-Ljubljana

Mehatronik operater

Srednja poklicna in strokovna šola Bežigrad-Ljubljana

STROKOVNA GINMAZIJA

Trajanje 4 leta

Ekonomska

  • Šolski center Rudolfa Maistra Kamnik – Srednja ekonomska šola
  • Ekonomska šola Ljubljana (Prešernova)

Tehniška gimnazija

  • Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana (Vegova)
  • Biotehniški izobraževalni center LJ – Gimnazija in veterinarska šola

SPLOŠNO SREDNJE IZOBRAŽEVANJE-

SLOŠNA GIMNAZIJA

Trajanje 4 leta

 

Gimnazija Ledina

Klasična

Gimnazija Poljane

 

Gimnazija Poljane

 

Gimnazija Bežigrad

Umetniška – glasbena smer

1. glasbeni stavek,

2. petje-instrument,              

3. jazz-zabavna glasba)

Srednja glasbena in baletna šola

Umetniška – plesna smer (balet)

Srednja glasbena in baletna šola

Umetniška – plesna smer (sodobni ples)

Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija LJ

Umetniška – dramsko gledališka smer

Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija LJ

Umetniška – likovna smer

SŠ za oblikovanje in fotografijo LJ

 

Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija LJ

 

Šolski center Rudolfa Maistra Kamnik – Gimnazija

 

Srednja šola Domžale – Gimnazija

Zasebna, klasična

Zavod sv. Stanislava – Škofijska klasična gimnazija

Zasebna

EURO šola Ljubljana

Zasebna

Waldorfska gimnazija

Športna

Gimnazija Šiška

 

Gimnazija Šiška

 

Gimnazija Moste

 

Gimnazija Litija

 

Gimnazija Vič

 

Gimnazija Šentvid

Športna

Gimnazija Šentvid

Športna

Gimnazija Bežigrad

 

Šolski center Ljubljana (Aškerčeva) – Gimnazija Antona Aškerca

 

Gimnazija Jožeta Plečnika (Šubičeva)