01 724 01 80
21. 11. 2018 SLAMNIKARSTVO
V preteklem tednu smo si vsi petošolci ogledali Slamnikarski muzej in Menačn'kovo domačijo v Domžalah ter se seznanili z dediščino, ki so nam jo zapustili predniki.
Slamnikarstvo je v 18. stoletju k nam prinesel vojak, ko se je vračal domov iz Firenc. Kamniško-Bistriška ravnina je bila v preteklosti posejana z žitom, ki ga kmetje niso gojili zaradi slame za pletenje. A so ugotovili, da je slama tudi uporabna, saj so jo doma namočili, iz nje pletli kite in izdelovali slamnike. Pozneje je obrt prerasla v industrijo, domžalski slamniki pa krasili glave celo v Parizu in Ameriki.

dav

Na šoli ućenci s svojimi učiteljicami v podaljšanjem bivanju skrbijo za ohranjanje tradicije. Tokrat so se lotili starega kmečkega opravila - ličkanja koruze.
Tudi letos smo uspešno speljali poletno šolo v naravi s poudarkom na plavanju. Pohvalimo se lahko, da smo vsi uspešno splavali. Pa ne samo to, tudi veliko zlatih srebrnih in bronastih delfinčkov smo osvojili. Več slik si oglejte v albumu slik.